Něco málo o TeaTree oleji

Teatree olej pochází ze stromu Melaleuca Alternifolia, kterému se laicky také říká australský čajovník. V této australské rostlině je účinná látka terpenen-4-ol. Obyvatelé Austrálie využívají účinky této látky od nepaměti. Původně nebyla extrakce tak sofistikovaná jako dnes, kdy si samotný olej můžete koupit v lahvičce. Jednoduše listy rozdrtili mezi kameny a poté je přikládali na poraněná místa na těle. Fungovalo to na rychlejší regeneraci a dezifekci a hlavně to fungovalo skvěle. Rostlina byla považována za dar z nebes, nebo poklad přírody. Začátkem dvacátých let se tento přírodní zázrak rozšířil téměř do celého světa. Tentokrát už ve formě klasického oleje. Později však nastoupia éra antibiotik, které teatree a vlastně veškerou přírodní a dnes označovanou jako alternativní medicínu doslova roznesly na kopytech. Až v 80. letech začíná trhem opět prostupovat trend alternativní medicíny, přírodních léčiv a poukazování na fakt, že klasická farmacie není vždy nejsprávnější cesta k řešení problémů. TeaTree se opět stává oblíbeným pomocníkem proti drobným poraněním a také jako dezinfekce.

Kde se Teatree používá?

Nejčastější použití je na dezifekci a urychlení regenerace při drobných poraněních, odřeninách, popáleninách. Také zklidňuje pokožku po štípnutí hmyzem a omezení infekce při vytahování klíšťat. Obecně působí pozitivně na povrchové infekční problémy jako je nejčasteji akné, nebo plíseň nohou a nehtů. Ne zřídka se používá při nachlazení a kašli kloktáním, na bolest svalů a kloubů, nebo s bojem proti lupům. V neposlední řadě proti vaginální mykóze u žen je Teatree přírodním bojovníkem číslo jedna. Je to jendoduše účinný bojovník proti virům (zvláště herpesvirům - opar, pásový opar, neštovice....) a také bakteriím ( nejvíce Staphylococcus aureus).

Teatree v lubrikačním gelu

Proč použít Teatree v lubrikačním gelu? Proč ne. Takto zázračný a přírodní poklad spojit s čímkoliv co přichází do kontaktu s lidským tělem by byl snad už i hřích. A proto jsme se rozhodli nehřešit. Většině lidí příjemně voní a nemůsí to být přímo nadšenci aromaterapie. Dezinfekční účinky jsou nevyvratitelné a v našich gelech MOIST není pouze aroma které voní jako TeaTree pro efekt. Je v nich opravdová složka tohoto organického zázraku. 

Co dodat. Buďte chytří jako Ema a spojte příjemné s užitečným. Zkuste gel s Tea Tree.

MOIST