Jistě jste si už všimli, že na trhu je nepřeberné množství různých lubrikačních gelů. Jak ale vybrat ten správný? Jak alespoň rozlišit typy gelů a jejich výhody, či nevýhody? Gelů jsou dnes už plné regály v drogeriích, lékárnách a eshopy tento produkt listují do nabídek i když nemají s erotickým zbožím nic společného. Dnes už tento typ zboží prostě není žádné velké tabu jako dříve. I přes to se prodavačky v drogerii nezeptáte jaké jsou v nich rozdíly a který by Vám doporučila. Pojďme se tedy podívat alespoň na základní rozdělení podle typu gelu, respektive podle toho, z čeho je vyrobený.

 

Základní typy by se se daly rozdělit na tři kategorie. Lubrikační gel na vodní bázi, lubrikační gel na bázi silikonu a lubrikační gel na bázi oleje. Další rozdělení které je použitelné u všech těchto typů už jsou pouze parfémy, různé přidané hodnoty jako například Teatree olej, chladivé složky, pálivé přísady, prokrvující doplňky a potom spoustu dalších často bohužel pouze marketingových triků, aby se gel lépe prodával, nebo odlišil od konkurence. Gel který slibuje snadné početí neberte zas tak vážně. A ten po kterém se zvětší pánské přirození o několik centimetrů na trvalo? Ne, opravdu to nekupujte.

 

Lubrikační gel na vodní bázi

Jedná se o cenově nejdostupnější typ produktu. Jejich velkou výhodou je hlavně vysoká kluznost. Jsou použitelné s jakoukoliv erotickou pomůckou, jelikož nepoškozují silikonové, latexové a další umělé produkty. Jsou samozřejmě bez problému použitelné i s kondomem. Pokud tedy chcete bezpečný sex a nestačí Vám zvlhčení kondomu z výroby, je gel na vodní bázi nejrozumnější cestou. I pro použití při orálním sexu je tento typ asi nejlepší volbou, jelikož Vám z něj po požití nebude špatně. Použitelnost však není pouze při sexuálních hrátkách. Gel se používá při různých zdravotních problémech, při použití ultrazvuku, lékařské i zvěrolékařské vyšetření. Proč? Protože jej snadno umyjete pouze vodou. Nezanechává stopy, fleky, mastnou pokožku a pravděpodobnost, že Vás bude na pokožce dráždit, je ze všech typů nejmenší. Má tento gel nějaké nevýhody? Ano, jedna by tu byla. Voda z gelu se rychle odpařuje a vstřebává do pokožky, takže schne a nejrychleji ze všech typů ztrácí kluznost. Řešením je častější nanášení, takže spotřeba objemu je rychlejší, než například u gelu na bázi silikonu.

Lubrikační gel na bázi silikonu

Tyto lubrikanty vydrží poměrně déle než ty na vodní bázi. Není tedy třeba tak často doplňovat, aby to dobře klouzalo. Současně to ale jde hůře umýt, protože na smytí silikonové vrstvy z pokožky už potřebujete minimálně mýdlo. Čisté varianty jsou bez zápachu a v drtivé většině hypoalergenní. Zjednodušeně stačí jednou namazat a potom to dlouho jede jako po másle. Problém nastane, kdy k použití chcete zapojit pomůcky vyrobené z silikonu, protože tento gel naruší jejich povrch. Orální sex se také moc nedoporučuje, pokud si občas rádi neloknete trochu oleje. Proč si lidi tento gel vlastně kupují? Protože je použitelný s kondomem, dlouho vydrží a ten kdo má potřebu používat gel ve vaně, nebo jinde ve vodě, s touto variantou nesáhne určitě vedle.

 

Lubrikační gel na bázi oleje

Gely které jsou vhodné spíše k masáži. Nejde už ani tolik o lubrikační gel, jako spíše o masážní olej. Ne zřídka tyto gely obsahují složky které hydratují pokožku. Nejvhodnějším a nejčastějším použitím je při masturbaci a masírování. Pro klasický sex nejsou doporučovány a také počítejte s tím, že umýt to z těla chvilku trvá. Kdo byl někdy na masáži, ví o čem mluvím. Výdrž na jedno nanesení je však nepřekonatelná. Gely na bázi oleje jsou nevhodné v kombinaci s latexem. Takže ne jenom, že to poškodí oblečení dominy, ale současně to nedoporučujeme v kombinaci s kondomem, který pravděpodobně vlivem poškození praskne a Vaše domina Vám za 9 měsíců poděkuje podruhé.

 

Je dobré tedy předem zvážit, pro jaký účel chcete lubrikační gel využít a po té teprve vyrazit do obchodu, nebo naklikat objednávku v eshopu. Kdo nemaže, nejede, ale kdo maže špatně, brzy dojede.